Sport

Mistrzostwa świata w Katarze - kluczowe widowisko

Wielkimi krokami nadciągają potyczki piłkarskie w Katarze, a większe grono mężczyzn z zaciekawieniem odlicza kolejne dni. W internecie występuje wiele przekonań pod kątem tego, która formacja zawodników wygra te rozgrywki, a która posiada minimalne szanse. Nagonki w stosunku do różnych kopaczy również nie zabraknie. Czy niecodzienne wydarzenie zagwarantuje kibicom godne pamięci odczucia?

Wyjątkowość mistrzostw świata

Pomimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już zostały zrealizowane, te rozgrywki będą wybitnie unikalne. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody wydarzać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się nietuzinkowa, bo widowisko sportowe odbędzie się w czasie jesieni. Jest to też ostatni turniej, gdy udział będą brać tylko 32 zespoły, ponieważ na kolejnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba składów piłkarskich rozszerzona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Jadowite komentarze ludzi

Nadchodzące zawody piłkarskie są w większym stopniu kontrowersyjne od swoich poprzedników. Rodzą się komentarze, że wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowiskach piłkarskich da się zauważyć ogromne niezadowolenie. Wokół turnieju bez przerwy przewijało się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowy stadionów i całego zaplecza, zmarła duża liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Który zespół wzniesie w górę złote trofeum?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz